Güvenli Alışveriş

guvenli-alisveris

İçiniz Rahat Olsun Sitemizden yapacağınız alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SSL Güvenlik Sertifikası, 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme
Tüm dünyada online alışverişlerde bir standart halini alan ve yüz yüze alışverişlerdeki şifre girerek kredi kartı ile ödemenin sanal alışveriş uyarlaması 3D Secure sitemizde kullanılmaktadır. Alışveriş sonrası ödemelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure Nedir?
İnternet gerçekleştirilen alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem, kredi kartı ile ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek sadece kart sahibinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Böylelikle kredi kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kart numaranızı başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için güvenliğinizi sağlamış olur yetkisiz kişilerin kredi kartınızı internet ortamında kullanılmasını önlemiş olursunuz.

3D Secure Neden Güvenlidir?
3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

3D Secure Nasıl Çalışır?
Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kart sahibi, sisteme uyumlu hepsimeshur.com gibi sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümünde gireceği şifre, banka tarafından doğrulanınca alışveriş işlemi tamamlanır.

Sitemizde kredi kartı ile tek çekim ödeme biçimini seçtiğinizde aşağıda resmi bulunan Kredi Kartı Tek Çekim sayfasında 3D güvenlikli ödeme kutucuğunu işaretlediğinizde sistem sizi kredi kartınızın ilgili bankasına yönlendirecek ve kredi kartı şifrenizi veya cep telefonunuza gelen sms deki şifreyi girmenizi isteyecektir. Bu güvenlik adımlarını başarıyla geçtiğiniz takdirde sistem sizi sipariş onay sayfasına yönlendirecek ve alışverişinizi tamamlayabileceksiniz.

3D güvenlikli ödeme seçeneğini seçmediğiniz takdirde herhangi bir şifre ya da sms gelmeksizin sipariş onay sayfasına yönlendirileceksiniz.
Bu sayede 3D Secure özelliği ile kartınız ile sitemizdeki alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Site ve Veri Güvenliği
Sitemizin sipariş, üye girişi ve ödeme sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL güvenlik sertifikası ile gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir özelliktir. Eğer alışveriş yaptığınız sitede alışveriş ve ödeme sayfalarında tarayıcınızın adrese çubuğunda https://… ibaresi yer almıyorsa, bu site güvenlik açısından riskler taşıyabilir. Sitemizde yapacağınız kredi kartı ile ödeme işlemlerinde siz ve kartınızın sahibi olan bankanın haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya diğer yöntemlerle aktarılmamaktadır.

Bu sitede yer alan tüm içeriklerin telif hakları Panfi Tarım Hayvancılık ve Gıda San Tic. Ltd. Şti.’ ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.